موزه خط و کتابت میرعماد با چیدمانی جدید میزبان علاقه مندان است + اسامی گزینه‌های شهرداری تهران – فروشگاه هدیه

موزه خط و کتابت میرعماد واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در راستای فعالیت های نمایشگاهی، آموزشی و مطالعاتی خود در سال جدید، برخی از آثار خوشنویسان دوره های تاریخی ایران را به مدت نامحدود در معرض نمایش قرار داده است
این آثار شامل قطعات خوشنویسی نستعلیق، شکسته نستعلیق، سیاه مشق، چلیپا نویسی، رقاع و نسخ ایرانی است که با امضای استادان قدیم خوشنویسی مانند سیدعلی نیاز، محمد ابریشمی، احمد نیریزی، میرحسین، کلهر، میرزا غلامرضا اصفهانی، عبدالرحیم هروی، محمد مهدی، حسینعلی فرزند فتحعلیشاه، و با نگارگری های سبک اصفهان، هند، ایرانی، زند و قاجار هستند.

موزه خط و کتابت میرعماد واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در راستای فعالیت های نمایشگاهی، آموزشی و مطالعاتی خود در سال جدید، برخی از آثار خوشنویسان دوره های تاریخی ایران را به مدت نامحدود در معرض نمایش قرار داده است.

موزه خط و کتابت میرعماد واقع در یکی از بناهای قدیمی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در گذشته محل زندگی دو فرزند محمدرضا پهلوی بوده است که از سال 1376 این موزه با نام بزرگ ترین استاد خوشنویسی قرن 11 هجری قمری، میرعماد الحسنی سیفی قزوینی افتتاح شد و درحال حاضر محل نمایش شاخص ترین آثار خوشنویسی ایران است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

برخی از این آثار برای نخستین بار از مخزن خارج و در موزه به نمایش گذاشته شده است.

——————-

خبرگزاری ایلنا: عضو شورای شهر اسامی گزینه‌های مطرح شده برای شهرداری تهران را اعلام کرد.

محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران در کانال تلگرامی رسمی خود گزینه‌های مطرح شده برای سمت شهرداری تهران را اعلام کرد
در گفتگو های غیر رسمی که تاکنون با برخی از اعضای شورای شهر داشته ام گزینه هایی مطرح شده اند؛ از جمله این گزینه ها آقایان محمد ابراهیم انصاری لاری، محسن هاشمی، سیدمحمدعلی افشانی، پیروز حناچی، وفاتابش و مناف هاشمی بوده اند.

در این پست تلگرامی آمده است:

فردا سه شنبه در جلسه هم اندیشی شرایط عمومی انتخاب شهردار نهایی و فرایند انتخاب شهردار آغاز خواهد شد.”

محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران در کانال تلگرامی رسمی خود گزینه‌های مطرح شده برای سمت شهرداری تهران را اعلام کرد. در میان گزینه‌ها، اسامی محمد ابراهیم انصاری لاری، محسن هاشمی، سیدمحمدعلی افشانی، پیروز حناچی، وفاتابش و مناف هاشمی به چشم می‌خورد و به گفته علیخانی فردا پیش از جلسه شورا فرایند انتخاب شهردار آغاز می‌شود.

البته برخی افراد نه چندان شناخته شده نیز با ارسال پیامک به تعدادی از اعضای شورای شهر آمادگی خود را برای شهردار شدن اعلام کرده اند.

ضمنا مطرح شد که آقایان بیطرف، حجتی و مهرعلیزاده به برخی از دوستان اعلام کرده اند که از دولت خارج نمی شوند.

خبرگزاری ایلنا: عضو شورای شهر اسامی گزینه‌های مطرح شده برای شهرداری تهران را اعلام کرد.

“چه گزینه هایی تاکنون برای شهرداری مطرح شده؟

Posted on: 2018-04-23, by : jadidkado

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *